První turnaj mladších žáků v Kutné Hoře

26. 10. 2017

V neděli 22.10.2017 se uskutečnil první turnaj mladších žáků. Hostili jsme tým z Kolína a Náchodu, kteří za námi přijely do Kutné Hory. Celkem se odehrály 3 zápasy.

Sešli jsme se v hojném počtu (7 holek, 7 kluků). Několik dětí nám bohužel účast odřeklo, tudíž jsme náš tým musely doplnit dětmi z mini žáků.

Do prvního zápasu (s Kolínem) jsme nasadili naši nejlepší osmičku, která zápas moc pěkně rozehrála. S Kolínem jsme docela dlouhou dobu drželi krok, bohužel jsme pak začali kazit přihrávky a už vůbec nám nešla střelba, a tak nám Kolín odskočil o pár košů. Poločas tedy skončil 6:2 pro Kolín. Nic nebylo ztracené a bojovali jsme dál. Bohužel v druhé půlce zápasu jsme dali už jen jeden koš. A Kolín to dotáhl na konečné skóre 12:3. (střelci: Vojta Filip, Honza Havlín a Káťa Luňáčková)

Nejdramatičtější klání přineslo měření sil mezi Kolínem a Náchodem. V poločase měly oba týmy po jednom bodu. V druhé půlce zápasu dominoval tým z Náchodu, který nakonec vyhrál 6:2.

Do našeho druhého zápasu jsme nastoupili odpočatí. Bohužel ani odpočinek nebyl pro nás výhodou. Tým z Náchodu byl rozehrán z předchozího zápasu, udržoval tempo a my se snažili o zabránění jejich útoků, ale bohužel bez úspěchu. Už od počátku byla vidět jeho převaha. Nic jsme však nevzdávali. Během hry jsme si tvořili celkem dost šancí, ale proměnit se nám je nepovedlo. Výsledné skóre bylo 19:1 pro Náchod, v poločase 6:1 též pro něj. (střelec: Ondra Robovský)

Turnaje se zúčastnili:

Blanka, Maruška, Dorotka, Pája, Káťa, Ája, Sára, Pepa, Robin, Vojta, Kuba, Ondra, Honza Havlín, Honza Hladík

Slovo trenéra:

V tomto uskupení jsme hráli poprvé. Nebylo tedy lehké se prosadit. Zprvu jsme se museli sehrát, každý si musel najít svou funkci na hřišti a tu plnit.

Bylo těžké držet krok s našimi protivníky. Za začátku se nám to dařilo. Hra vypadala moc pěkně – v útoku jsme si dokázali utvořit hodně šancí pro střelu a obrana nám též šla.

Bohužel pak přišla menší krize, kdy jsme začali kazit nahrávky, nedokázali jsme míč vyvézt na druhou polovinu a dost míčů jsme hodili soupeřovi do ruky. Naštěstí se to v průběhu zápasu opět zlepšilo.

Co se týče soupeřů, oba mají oproti nám mnoho zkušeností. V těchto sestavách hrají už pár let a hned od počátku bylo jasné, že to nebudeme mít lehké.

Chtěla bych pochválit všechny děti, co se zápasů zúčastnily. Bojovaly a nic nedaly soupeři zadarmo. Do příštích zápasů musíme potrénovat především střelu, a i zlepšit pohyb v poli. Pak si myslím, že oba soupeři budou hratelní, a i my si utvoříme převahu nad nimi. Děkuji Vám všem!!! :)

Anežka