1. zápas STŽ

25. 10. 2017

V sobotu 21.10. jsme se vydali na první zápas starších žáků do Českých Budějovic. Odehráli jsme tam tři zápasy, a to s Českými Budějovicemi, Brnem a Prostějovem.

Po příjezdu do haly jsme se převlékli, rozcvičili a čekal na nás první soupeř. Věděli jsme, že to nebudeme mít jednoduché. Proti nám stál tým Českých Budějovic, který má velké množství zkušených hráčů. Hned na začátku si České Budějovice dokázali vytvořit náskok několika košů, a to se jim podařilo udržet až do konce zápasu. Během prvního poločasu jsme byli schopni skórovat pouze jednou, kdežto soupeř nám nadělil 12 košů. V druhé polovině zápasu jsme dokázali Budějovice lépe zabránit a dovolili jsme jim dát nám jen dva koše. Nicméně nám už na závěr nezbylo mnoho sil a konečný stav byl 14:2.

Po zápasu s Českými Budějovicemi jsme měli volno. Během hodinové pauzy jsme načerpali nové síly a mohli jsme vyrazit do druhého utkání tentokrát s Brnem. Do zápasu jsme nastoupili s pozměněnou sestavou a bylo vidět, že takhle to bude klapat lépe. Se soupeřem jsme zpočátku drželi krok, ale před koncem prvního poločasu si Brno vytvořilo menší náskok. Po úvodní dvaceti-minutovce byl stav 7:11. Nic nebylo ztraceno a do druhého poločasu jsme šli s velkým nasazením. Během následujících dvaceti minut jsme dali opět jeden koš a Brno se tak mohlo radovat z výhry 8:15.

Poslední zápas jsme sehráli s Prostějovem. Zápas byl hodně vyrovnaný. Ještě v poločase byl stav 6:6. V posledním poločase bylo vidět, že nám dochází síly. Soupeř toho využil a konečný stav byl 13:7. Opět v druhém poločase jsme nebyli schopni skórovat více než jeden krát.

Turnaje se zúčastnili: Šárka, Terka, Blanka, Pája, Nikča, Kuba, Matěj, Tom, Vojta, Filip

Hodnocení trenérky Milušky:

První zápas, který jsme odehráli s Českými Budějovicemi byla naprostá katastrofa, nedařilo se nám vůbec nic. Nahrávky lítaly do rukou soupeře, málo jsme se hýbali po hřišti, a když už jsme si vytvořili šanci, neproměnili jsme ji.  Za to ve druhém a třetím zápase jsme předvedli naprosto jinou hru. Na hřišti byly k vidění pěkné akce, ovšem spoustu z nich jsme nevyužili. Jinak bych chtěla pochválit všechny hráče, kteří se zápasu zúčastnili. Jste šikovní, bojujete o každý balon a nevěšíte hlavu, když se zrovna nedaří, a tak to má být. Do dalších zápasů budeme muset zapracovat na přihrávkách, na technice střely, penaltách a volných hodech. Nejlepším střelcem celého dne se stal Kuba se šesti zásahy - gratuluji! Těším se na další zápas, který nás čeká 4.11. v Brně. :)