1. zápas MINIŽÁKŮ

25. 10. 2017

V sobotu 21. 10. se kutnohorský tým minižáků vydal na své první dva zápasy do Kolína. Děti nejprve čekal soupeř z Kolína a poté z Brna. Kluci nakonec dorazili jen 4, všichni si tedy naplno, bez střídání zahráli. Holek dorazilo 9, musely se tedy ve hře prostřídat. V prvním zápase proti Kolínu jsme se s opravdovým korfbalem teprve seznamovali, pro většinu hráčů to byl první zápas v jejich korfbalové „kariéře“ a tak poločas skončil 6:0 pro Kolín. Ve druhém poločase jsme přišli na to, jak správně bránit a Kolín dal už jen 1 koš. Konečné skóre bylo tedy 7:0 pro Kolín.

Druhý zápas jsme nastoupili proti Brnu, který hrál pouze s jedním klukem a 7 holkami. Holky byly ale šikovné a našim klukům nic nedaly zadarmo. V prvním poločase se nám konečně podařilo skórovat a svůj první koš si zapsala Ája. Poločas skončil 3:1 pro Brno. Ve druhém poločase jsme měli trošku problém s pohybem a neměli jsme ani moc střeleckých šancí, nakonec se ale Kája trefila krásnou střelou z dálky a Honza Havlín zakončil zápas též krásným košem z dálky v poslední vteřině zápasu. Utkání s Brnem nakonec skončilo 3:5 pro Brno.

Pak už jsme se jen vyfotili, převlékli a hurá domů.

Turnaje se zúčastnili: Kryštof, Honza Havlín, Honza Hladík, Jirka, Justýna, Terka, Eliška, Ája, Sára, Laura, Kája, Verča a Nela

Slovo trenérky Anči: Musím říct, že jsem byla překvapená, kolik holek na turnaj přišlo, 9 holek jsem snad nikdy střídat nemusela J Děti bojovaly, snažily se, soupeři byli holt zkušenější a lépe proměňovali šance. Do příště musíme potrénovat pohyb na hřišti, aby nikdo nestál a všichni si vytvářeli střelecké pozice a myslím, že to bude dobré. Soupeři jsou rozhodně hratelní, a když se budeme snažit, třeba už příště nějaké to vítezství oslavíme. Děkuji všem za účast a těším se na příště!

Slovo trenéra Dana: Co nám rozhodně nechybělo, bylo nasazení a vůle vítězit. Jako trenér můžu s klidným svědomím říct, že naši hráči do obou utkání dali opravdu všechno. V obou utkáních se také bohužel pro nás projevila zkušenost, přesnost střelby i nahrávek u našich soupeřů. To ale není nic, co bychom nedokázali dohnat poctivým tréninkem. Jak jsem již zmínil, jednalo se o náš první turnaj a všechny začátky jsou jak známo těžké. Je naprosto nezbytné naučit se pořádně přihrávat a chytat míč s nataženýma rukama aby nám nepadal do outu nebo k soupeřovi. Dále je třeba zpřesnit střelbu, protože střel a šancí máme sice dostatek, ale produktivita by mohla být vyšší. Poslední věc, kterou bych rád vypíchnul, jsou nahrávky od obránců, na které čekáme na půlící čáře, u které potom díky soupeřově obráncům děláme přešlapy a máme tak zbytečné ztráty. Toť asi vše k našemu prvnímu turnaji. Který jsme si, jak doufám, i přes nepříznivé výsledky užili a za který bych Vám moc rád poděkoval a už teď se těším na další zápasy. Jsem na Vás hrdý.  Váš trenér Dan.